شوق پرواز
علمی ، اجتماعی ، هنری

به طور کلی هرگاه که عواطف بشری طی  یک تراژدی بر انگیخته می شود ، معمولآ قدرت تعقل و واقعیت یابی اذهان عموم جای خود را به حرکت بر اساس احساس می دهد . واقعه ی 11 سبتامبر در قالب یک حادثه ی غیر قابل هضم برای افکار عمومی به وقوع پیوست به طوری که شاید بتوان آن را با وقایع شروع جنگ دوم بین الملل هم طراز دانست . بی شک دستاورد اولیه این حادثه ی غریب ، اجماع جهانی مردم برای ریشه کن کردن وقایع این چنینی در قالبی با عنوان مبارزه ی با تروریسم بود .  بدیهی است ریشه یابی کردن تمامی وقایع  رخ داده در آن زمان ، الزام به چاپ چندین جلد کتاب تحقیقاتی جامع را  بوجود می آورد به همین منظور از بیان مباحث ریشه ای خود داری میکنم .

 

در آستانه 11 سبتامبر

 

امریکا تا پیش از حادثه 11 سبتامبر  که آن  را ظهور دوباره ی سلطه نام گذاری می کنم ، در گذاری از عصر رونق اقتصادی به  سلطه ی اقتصادی قرار داشت .  شاید در این پروسه ی  پر هزینه  جای موصیعیتی جهان گیر و چه بسا جهان پذیر خالی بود . چگونه دنیا متقاعد می شد که امریک باید حضور فیزیکی خود را در نقاط متعددی از جهان گسترش دهد .  چگونه دنیا بر حرکت امریکا برای تسلط بر خاورمیانه که همانا آرزوی دیرینه ی سرزمین آنگولا ساکسون ها بود  چشم فرو می بست . تمامی این مسائل به ما این قطعیت را می دهد که 11 سبتامبر با تمام سبعیتی که برای ملت امریکا داشت ولی از عنایات الهی بود و باب پیشرفتی عظیم در عرصه جهانی برای دولت امریکا گشود .

 

امریکا بعد از حادثه

 

بعد وقوع این حادثه ، امریکا برای هفته ها در بحران فرو رفت . موج احساسات منفی مردم  تا جایی رشد کرد که در مقطعی از زمان ، جرج بوش محبوب ترین رئیس جمهور تاریخ امریکا شد . این امر به موجب همراهی دولت امریکا با احساسات مردمی و نیز ترویج روح انتقام جویانه ی آن ها صورت گرفت . به هر حال حادثه ی 11 سبتامبر موقعیت ویژه ای را در اختایار امریکا قرار داد تا بتواند در موج حمایت جهانی ، دست به لشکر کشی های  با قاعده زده و نقشه ی دیرینه ی خود در مورد فتح خاور میانه را  به نوعی استارت زند .

 

دشمن فرضی

 

دولت امریکا دارای یکی از قوی ترین سیستم های جاسوسی و بنگاه های امنیتی در جهان است . به طور رسمی هیچ سازمان امنیتی در جهان وجود ندارد که  تواناییی بیش از سیا  داشته باشد . اما به محض وقوع حادثه ، باید دشمنی قدرت مند یافت می شد تا این هجوم بی سابقه را توجیه کند . چه سازمان و چه کشوری می توانست این گونه از قوی ترین سد های امنیتی کشوری چون امریکا  بگذرد و نقشه خود را به بار بنشاند ؟

 

تقارن بی توازن

 

پس از چند روز از حادثه 11 سبتامبر ، دولت امریکا در اعلامی آشکارا ، القاعده و شخص بن لادن را عامل حملات تروریستی معرفی کرد .  خبری هیرت آور ! هیچ عقل سلیمی عاملیت بن لادن و القاعده را که حتی توانایی ضربه زدن به مرز های شرقی ما در طی انقلاب اسلامی را نداشتند را نمی پذیرد . القاعده برای ما حتی از گروهک منافقین که از جانب خاک عراق  هر چند صباحی  دست به شیطنت هایی می زنند بی خطر تر بود . به هیچ عنوان نمی توان تصور کرد که این گروهک  نا توان که در بستر خاک افغانستان پراکنده  اند و حتی توانایی اجماع ندارند بتواند از بزرگ ترین سیستم امنیتی جهان گذشته و دنیا را به حیرت وا دارد!

 

فیلم اعتراف

 

اعلام آمریکا مبنی بر دست داشتن بن لادن در حملات بر اساس فیلمی بود که گفته می شود در جلال آباد افغانستان پیدا شده . در این فیلم بی کیفیت ، بن لادن به حملات خود به برج های تجارت جهانی اعتراف می کند . اما چند نکته ! اول اینکه بن لادن چپ دست است ولی در فیلم با دست راست می نویسد . دوم آن که بن لادن شخصی به مراتب متهجر و به اصطلاح خشک مذهبی است چگونه می تواند در فیلم انگشتر طلا به دست داشته باشد  و سوم اینکه بن لادن در فیلم به هیچ عنوان شبیه بن لادن نبود نه ظاهرش و نه رفتارش !

 

تحقیقات

 

به مجرد وقوع حادثه پلیس امریکا تحقیقات خود را آغاز کرد  و هر چند روز یکبار هم نتایج جدیدی از تحقیقات خود اعلام می کرد . اما افراد حقیقت طلب زیادی در خود امریکا وجود داشتند که به نتایج حاصله از تحقیقات پلیس امریکا اکتفا نکرده و خود شخصآ وارد کار شدند. پس از گذشت 5 سال از آن روز اینک همین افراد حقیقت طلب بودند که توانستند تا حدودی واقعیت این اتفاق را آشکار کنند . به این ترتیب مشخص شد که ، کاکنان برج ها از وقوع حادثه مطلع بودند ، معاملات مخفی بسیاری در صبح حادثه این مطلا را ثابت می کنند . مشخ شد که هواپیما ها مسافری نبودند و موار انفجاری زیادی به دماغه ی هواپیما ها متصل بوده . مشخص شد که برج ها بر اثر گرمای حاصل از آتش فرو نریخته بلکه بر اساس انفجار های منظم مواد کار گذاری شده در برج ، فرو ریخته است . مشخص شد که به ساختمان پنتاگن اصلآ هواپیمایی بر خورد نکرده است و آن خرابی ها حاصل انفجار عمدی بوده است . مشخص شد که 160 میلیارد دلار ذخیره ی طلای زیر برج های تجارت جهانی صبح روز حادثه در عملیات ضربتی از آن جا خارج شد و فقط 200 میلیون دلار آن باقی ماند و صد ها دروغ دیگر دولت امریکا برای دستیابی به اهداف شوم خود که طی این سال ها صد ها هزار نفر را به خاک و خون کشید .

 

اما آنچه که پس از 5 سال بر همه گان واضح است این می باشد که امریکا خود طراح اصلی این حمله ها بوده است تا پتانسیل لازم برای شروع تاریخی نوین در عرصه استعمار را بیابد !

ارسال در تاريخ جمعه سوم دی ۱۳۸۹ توسط fayegheh
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

اسلایدر